За нас

Писмо од Претседателот

Мареј е успешна заедница на извонредност со извонредна постојна индустриска заедница, вклучувајќи; ТПГ Пластика, Пела Виндоус и многу повеќе.

Сместен во близина на физичкиот центар на САД, Мареј е на еден ден возење од повеќето клиенти и добавувачи. Центрирани помеѓу Нешвил, Сент Луис, Мемфис и Синсинати, ние сме исто така на едно лесно возило со камион до други големи области на метро, ​​како што се Атланта или Чикаго. Без разлика дали е со авион, камион или железница, Мареј може да ги задоволи вашите потреби за превоз.

Целта на MCEDC е едноставна, јасна и ефективна. Со работа со стратешки партнери како што е Кабинет за економски развој на Кентаки ДДВ, ние се трудиме да ги задржиме и привлечеме само најквалитетните фирми за производство и дистрибуција во нашата област. Ние силно чувствуваме дека нашите средства како низок криминал, достапно домување, одлични јавни училишни системи и врвни телекомуникациски услуги ја прават нашата област една од најдобрите можни локации за водечките компании кои бараат „соодветно“ соодветно.

Се надеваме дека ќе одвоите време да дознаете повеќе за нашата заедница и со задоволство ќе обезбедите дополнителни информации за достапните страници и згради, комунални услуги, даноци, стимулации или што било друго што може да ви помогне при донесувањето важна одлука за лоцирање на вашиот следен проект во Мареј - округот Каловеј, Кентаки.

Со почит,
Марк Менинг, претседател
926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations