Персонал на MCEDC

Главен штаб

Марк Менинг

претседател
По потекло од државата Мисисипи, Марк е директно вклучен во економскиот развој повеќе од 30 години и повеќе од 15 години е во Мареј. Тој работел во државната влада, како и имал огромно искуство и на регионално и на локално ниво. Марк има долгогодишно искуство во индустриско регрутирање и работа со постојната индустрија. Со силна позадина во деловните финансии и страст кон производството, Марк е во можност брзо да ги собере стимулациите, инфраструктурата и програмите за работна сила што им носат креативни решенија на компаниите и пред и по донесувањето на одлуката за локацијата.

Annо Ен Ервин

Административен асистент
Приклучувајќи се на MCEDC во 2005 година, Annо Ен носи богато искуство од работењето во производство и транспорт. Како резултат, нејзината транзиција во економски развој беше огромен плус за организацијата. За време на нејзиното време во MCEDC, Annо Ен стана инструментална во регрутирањето поддршка, развој на пакет за потенцијални клиенти и управување со секојдневните активности на организацијата.

Членовите на Управниот Одбор

Дејвид Греам

Претседател

Ејми Футрел

Заменик-претседател

Боб Харгроув

Секретар / благајник

Кени Имес
Извршен судија на округот Каловеј
Jerери Данкан
Брајан Овербеј
Боб Роџерс
Градоначалник, град Мареј
Алис Роус
Харолд Доран
Боб acksексон
Претседател, државен универзитет Мареј
Ричард Крауч
Рони Гибсон
926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations