Квалитет на живот

Мареј и округот Каловеј имаат извонреден квалитет на живот. Сместен во близина на географскиот центар на САД, Мареј е во рок од еден ден возење со над 60% од населението со лесен превоз до Чикаго, Атланта и Мемфис и пошироко. Заедно со умерена клима, многу низок степен на криминал и трошоците за живот далеку под националниот просек (87.4%) домување е изобилно и достапно, нашите училишта редовно се рангирани во близина на врвот во секоја категорија и рекреативните удобности се во изобилство. Државниот универзитет во Мареј, со своите многу ресурси, редовно е именуван од Киплингер како „најдобро купување“ за образованието. Со неверојатни природни ресурси како што е Земјиште меѓу езерата и силен акцент на традиционалните вредности, Мареј е избор за живот, работа и просперитет.

926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations