заедница

Кога луѓето го споменуваат Мареј, првото нешто што обично ми паѓа на ум е Државниот универзитет во Мареј со својата озлогласеност дека има еден од најдобрите средни големи кошаркарски програми во земјата со бројни конференциски шампионати и патувања на годишниот НЦАА турнир. Сепак, тие коментари обично се само почеток. За заедницата со средна големина зафатена во прекрасните ридови и живописните водни патишта на Западен Кентаки, прилично е неверојатно да се најдат луѓе од целиот свет кои имаат врски и убави искуства, тука во нашата убава заедница.

Луѓето наскоро се привлекуваат да зборуваат најпозитивно за нивните искуства овде и колку би сакале да живеат тука. Не е една едноставна работа што ги прави округот Мареј и Каловеј толку привлечни, туку единствената комбинација на фактори кои заедно придонесуваат за чувство на живот - чувство за тоа што всушност е заедницата. Се разбира, не боли што имаме достапно домување или два неверојатни училишни системи или дури и постојано низок криминал. Гледате, Мареј е вид на место што може да биде она што ние, заедно сакаме да биде. Тоа е место каде сè уште се возбудуваме од средните училишни игри со топки или нашата фантастична Божиќна парада, каде што децата сè уште се пресреќни што го гледаат Дедо Мраз. Тоа е место каде што имате пристап до одлична локална здравствена заштита и шопинг или можете да скокате во вашиот автомобил и да бидете во живата голема атмосфера на градот Нешвил, па дури и, како што прават многумина од нас, да се појават во Сент Луис за игра на кардиналите .

Во крајна анализа, округот Мареј и Каловеј е вид на место каде веројатно сакате да создадете семејство, да изградите кариера, да се образувате или дури и да се пензионирате. Тоа е вид на место каде сакате да бидете. Само се чувствува како дома.

926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations