Здравствена заштита

Здравата заедница е неопходна за просперитет и продуктивност на поединци, семејства, па дури и на компании. И ние ја сфаќаме таа одговорност многу сериозно. На Мареј - болница во округот Каловеј (MCCH) е камен-темелник за квалитетна нега. Со неодамнешното проширување од над 50 милиони УСД, имаме најсовремен капацитет за општа нега и пристап до неограничен број специјалисти и овде и во блиските медицински центри Нешвил, Мемфис и Сент Луис.

926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations