Индустриски парк Мареј-Вест

Се наоѓа во непосредна близина на американскиот автопат 641, индустрискиот парк Мареј Вест има достапни места за подлога за згради до 500,000 квадратни метри. Сите комунални услуги се во функција и нема проблеми со поплави или мочуришта за имотот.

Генерални информации

државата:
Кентаки
Округот:
Каловеј
град:
Мареј
локација:
36 39'N 88 18'W
Висина:
513 '+
Вкупна површина:
134
Достапна површина:
78
Зонирање:
Индустриски
Цена по хектар:
Преговарачки зависи од инвестиции и работни места

Сопственост


контакт

Марк Менинг, претседател

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

-270 762 3789-

-270 752 7521-

-270 762 4180-

Корпорација за економски развој на округот Мареј-Каловеј
1004 улица Валдроп
Мареј, Кју 42071, САД

Извештаи за индустрискиот парк Мареј-Вест


Во овој дел ќе најдете детали, вклучително и прикажување на паркот како што е планирано, конечно топо, распоред на комунални услуги и електрична храна, како и извештаи за почви и целосни документи за преглед на животната средина.

транспорт

Автопат

Во непосредна близина на САД 641N со ограничен пристап до 4 ленти до I-24 и I-69. Оддалеченост до I-69 е 14 милји, а растојанието до I-24 е 34 милји источно и 24 милји на север.

Воздух

Меѓународен аеродром во Нешвил (БНА) се наоѓа на 124 милји од Мареј-Запад преку ограничен пристап и меѓудржавна 4 лента. Аеродромот опслужува 520 летови дневно и го опслужуваат 16 големи авиокомпании.

Регионален аеродром Баркли (ПАХ) се наоѓа на 46 милји од Мареј и има двапати дневно летови од и од аеродромот во Чикаго О'Хере преку патнички авиони со Јунајтед експрес.

Поле Кајл-Оукли (ЦЕИ) се наоѓа на помалку од 5 милји од индустрискиот парк Мареј - Запад и е идеален за корпоративни авиони и приватни услуги. Со писта од 6,200 'Jet A гориво и нов терминал, Кајл Оукли редовно сервисира авиони од најмалиот единечен мотор до големите корпоративни авиони.

Риверпорт

Риверпорт Падука - МекКракен се наоѓа на 37 милји од индустрискиот парк Мареј - Запад.

Железнички

Мареј - индустрискиот парк Вест не се опслужува со железница.

Комунални услуги

Електрична услуга

Обезбедено од генерација на ТВА дистрибуирана од Вест Кентаки рурален електрик. Веб-страницата се напојува со двојни трафостаници со автоматско вклучување и приближно 50 MVA вишок капацитет

Природен гас

Дистрибуиран преку 6 ”линија на висок притисок на градот Мареј со 4” услуга на лице место. Системот Сити се напојува со меѓудржавни далекуводи управувани од Тексас Гас и АНР со што се обезбедува висока сигурност и конкурентност на трошоците.

Вода

Исто така, обезбедени од Градот Мареј со линија од 12 ”на лице место, како и резервоар за подигнување 500,000 литри. Вишокот капацитет е над 3.5 mm gpd.

Отпадни води

Обезбедено од градот Мареј со 8 ”гравитациона линија за проток на лице место. Во моментов, вишокот капацитет е околу 1.0 мм gpd, но наскоро ќе се зголеми драматично со завршувањето на новата установа за третман.

Широкопојасен интернет

Сервира првенствено од компанијата Мареј електрик со брзина достапна до 1 GBps. AT&T и други се исто така достапни.
926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations