Мареј - округ Каловеј

Постоечка индустрија

Во Мареј, нашите постојни индустрии не обезбедуваат само вработување. Наместо тоа, тие се витален дел од заедницата и се вкоренети во сè што правиме. Тие учествуваат во животот на тоа што сме и ние, пак, даваме се од себе за да се грижиме добро за нив. Од денот кога ќе се сретнеме со компанија напред, правиме се што можеме за да обезбедиме здравје и богатство на компаниите што го нарекуваат Мареј дома.

Пела Виндоус

Производи: Винил и фиберглас Виндоус

Вработени: 870

Сапуто

Производи: Ароматизирани млечни производи

Вработени: 235

ДАЕ-ИЛ

Производи: Запчаници и делови за возење возови за автомобилска и индустриска машинерија

Вработени: 120

Вандербилт хемикалија

Производи: Индустриски хемиски адитиви

Вработени: 95

Спортски табли со резултати

Производи: Резултати и табли со LED дисплеи

Вработени: 50

Храна Кенлејк

Производи: Пијалоци во прав, топли житни култури и солени ореви

Вработени: 342

Мареј Мулд & Умри

Производи: Прецизна обработка на ЦПУ, калапи за инјектирање и умре

Вработени: 10

системи на мотори iwis

Производи: Време за управување со системите за автомобилска индустрија

Вработени: 75

ТПГ пластика

Производи: Време за управување со системите за автомобилска индустрија

Вработени: 75

926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations