Kur jeni duke menduar për zgjerimin,

Mendoni Murray

E vendosur në zemër të Amerikës, Murray, Kentucky është një vend i jashtëzakonshëm për prodhimtari me produktivitet të lartë, kompani me çipa blu dhe cilësinë më të lartë të jetës që mund të imagjinohet.

Përzgjedhja e sitit

Përzgjedhja e sitit

Vende të gatshme për jastëk të shërbyer plotësisht me leje ndërtimi të përshpejtuar në dispozicion.

Prona e disponueshme

Prona e disponueshme

Ne jemi te specializuar në projekte me cilësi të lartë të përshtatura me avantazhe të konsiderueshme tatimore.

fuqisë punëtore

fuqisë punëtore

Fuqia jonë e punës ka përvojë në fabrikimin e metaleve, plastikës, përpunimin e ushqimit dhe më shumë.

600+ PUNKTOR SK T SK AFT
NA dispozicion TANI

600+ punëtorë të disponueshëm me aftësi prodhuese të lidhura me metalet e transferueshme.

Video e veçuar

"Ne kemi diçka vërtet të veçantë dhe unike këtu në Murray - Calloway County."

Murray, Kentucky - Thjesht më i Miri

Thjesht, Murray është një nga komunitetet më të mira të mesme në vend dhe, po, ne po mburremi. Publikime të tilla si Wall Street Journal kanë paraqitur Murray si një shembull të përsosur të një komuniteti rurale me një ekonomi të lulëzuar të bazuar në prodhim, arsim dhe kujdes shëndetësor.

Suksesi ynë nuk është rastësisht. Me një bazë të fortë ekzistuese të industrisë, produktivitet të lartë, krim shumë të ulët dhe sistemin Shkolla Publike Numër Një në Kentaki, ne nuk pranojmë asgjë më pak se përsosmëri në çdo fazë të jetës në komunitet.

Nëse kompania / klienti juaj është selektiv, Murray vlen më shumë sesa një vështrim kalimtar. Ju mund të filloni këtu.

  • Universiteti Shtetëror Murray
  • Krimi shumë i ulët
  • Spital i shkëlqyer në pronësi të vendit
  • Vendndodhja qendrore
  • Baza industria ekzistuese e çipave blu
  • Parku Industrial i Klasit të Parë me infrastrukturë të jashtëzakonshme dhe kapacitet të tepërt
  • Dy sisteme mjaft të suksesshme të shkollës publike
  • Aeroporti Kyle-Oakley Field me pistë 6,200 'për avionë të korporatave
  • Rekreacion i jashtëzakonshëm me liqene, golf, parqe dhe më shumë

E vendosur qendrore

Murray, Kentucky ndodhet pothuajse saktësisht në qendrën gjeografike të Shteteve të Bashkuara lindore, brenda një makine një-ditore prej 2/3 e popullsisë amerikane.

Me dy autostrada kryesore që ofrojnë akses në ndërshtetërore 69 (18 milje) dhe ndërshtetërore 24 (40 milje), si dhe hekurudhën KWT dhe aeroportin fushor Kyle-Oakley, Murray-Calloway County është një vend ku toka, hyrja ndërshtetërore dhe hekurudha të gjitha bashkohen së bashku.

1004 Waldrop Drive, Murray, KY 42071
 270-762-3789     270-752-7521
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
Copyright © Korporata e Zhvillimit Ekonomik Murray-Calloway. Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Kushte të përgjithshme
Dizajnimi i uebit nga EyeSite Creations