Argëtim

Murray dhe Calloway Kentucky njihen si një nga komunitetet më miqësore, më mikpritëse në Amerikë dhe, në fakt, janë emëruar si të tillë si nga Rand McNally, ashtu edhe nga USA Today. Për informacion të hollësishëm mbi të gjitha ato që kemi për të ofruar ju lutemi vizitoni Turne Murray shtëpia e partnerit tonë të vlerësuar Zyra e Konventës dhe Vizitorëve Murray. Në ndërkohë, këtu janë vetëm disa nga lehtësitë që e bëjnë Murray "Të ndjehet si në shtëpi".

Outdoor Zbavitje

Tokë midis Liqeneve

Një nga atraksionet kryesore turistike të Kentakit, Toka midis Zonave Kombëtare të Rekreacionit të Lakes menaxhon më shumë se 170,000 hektarë pyje, ligatina dhe toka të hapura në një gadishull midis Kentucky dhe Barkley Lakes në Kentucky Perëndimore dhe Tenesi. Ky vend bën një vend të përsosur për kamping, pikniqe, shëtitje, peshkim, hipur mbi kalë, varka, shikimi i botës së egër dhe sportet ujore.

Liqeni i Kentakit

Kentucky dhe Barkley Lakes, të bashkuar nga një kanal me rrjedhje të lirë, formojnë një nga trupat më të mëdhenj të ujit të bërë nga njeriu në Amerikën e Veriut. Të kombinuara, të dy liqenet kanë më shumë se 4,000 milje bregdet dhe 3,000 milje ujë

Golf

Shoqata Amerikane e Arkitektëve të Golfit caktoi Kursi i Golfit Memorial i Miller si një nga kurset më të dizajnuara me 18 vrima në Amerikë. Ajo paraqet një sfidë unike për lojtarët konkurrues dhe argëtues. Duke matur 6,592 jardë nga majat e kampionatit, faqosja par-71 ka dy nëntë dallime të cilat kërkojnë një gamë të gjerë të bërjes së gjuajtjeve. Nëntë e jashtme është vendosur në një terren kodrinor dhe kërkon saktësi të saktë nga tee në të gjelbër, ndërsa gjysma e brendshme shpërblen gjatësinë dhe lojën e saktë me hekur të gjatë. Objekti gjithashtu ofron dy praktika të mëdha për vendosjen e zarzavateve, si dhe një formë të gjerë të praktikës me dy nivele dhe një gamë të gjerë drejtimi 315-oborr.

Kurse të tjera golfi në Murray përfshijnë Klubi i Vendit Murray, Klubi i vendit Oaksdhe Sullivan's Par 3.

Gjuetia dhe Peshkimi

Për gjuetarët, ka më shumë se 250 ditë sezone të gjuetisë në zonë, të plotësuara me një vend të gjerë gjuetie. Lartë në listë për rajonet gjuetarët janë dreri i bardhë. Kentucky është rregullisht në pesë shtetet më të mira në prodhimin e drerëve të librave rekord. Strehimi Kombëtar i Kafshëve të Egra të Lumit Clarks ofron gjuetinë e hapur në pyje të pasura të tokës së poshtme. Për më shumë informacion mbi gjuetinë në Kentaki dhe sezonet e gjuetisë, Kliko këtu, dhe për më shumë informacion në lidhje me liqenin Kentucky dhe liqenin Barkley, Kliko këtu.

Sportet e Organizuara

Përveç ngjarjeve të shumta të organizuara sportive dhe ekipeve në parqet lokale, qytetarët Murray dhe Calloway County janë adhurues të shkëlqyeshëm të futbollit të shkollës së mesme, basketbollit dhe po, madje edhe futbollit. Por ajo për të cilën jemi më të apasionuar është Universiteti Shtetëror Murray. Në GoRacers.com ju mund të merrni një shije të pasionit tonë për mundësitë e shumta për t'u bërë tifoz i gjithçkaje, nga Volejbolli në traditën tonë krenare të basketbollit për burra, i cili ka fituar 19 kampionate të sezonit të rregullt të Konferencës Ohio, 15 kampionate OVC Tournament, dhe bërë 15 paraqitje në NCAA Turneu.

Parqet dhe Rek

Parqet janë një pjesë jetike e çdo komuniteti, dhe Murray është krenar që është shtëpia e parqeve të shumta, duke mbuluar 164 hektarë tokë. Faleminderit pjesërisht për parqet e komunitetit, Murray është emëruar një Qytet i Lodhur në SHBA për tetë vjet me radhë.

1004 Waldrop Drive, Murray, KY 42071
 270-762-3789     270-752-7521
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
Copyright © Korporata e Zhvillimit Ekonomik Murray-Calloway. Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Kushte të përgjithshme
Zhvillimi i faqes në internet nga krijimet e EyeSite