transport

Distanca e autostradës deri në qendrat e zgjedhura të tregut


Atlanta, GA: 363 metra
Baltimore, MD: 801 m
Birmingham, AL: 310 m
Boston, MA: 1179 m
Buall, NY: 762m
Charlotte, NC: 524 m
Çikago, IL: 416 metra
Cincinnati, OH: 329 m
Cleveland, OH: 575 metra
Columbus, OH: 435 metra
Dallas, TX: 611 metra
Detroit, MI: 591 m
Hjuston, TX: 733 metra
Indianapolis, N IN: 313m
Jacksonville, FL: 711 metra
Kansas City, MO: 461 m
Lexington, KY: 267 milion
Louisville, KY: 226 m
Memfis, TN: 156m
Minneapolis, MN: 792 m
Nashville, TN: 120 metra
New Orleans, LA: 552 metra
Nju Jork, NY: 970m
Norfolk, VA: 815 m
Oklahoma City, OK: 627 metra
Omaha, NE: 651 m
Filadelfia, PA: 897m
Pittsburgh, Pensilvani: 616m
Shën Louis, MO: 219m
Wichita, KS: 657m

autostrada


Murray dhe Calloway County shërbehen nga një sistem me autostrada me akses të kufizuar në 4 korsi të lidhura direkt me I-24 dhe I-69. Ai siguron qasje të centralizuar në Nashville TN, St. Louis MO, Memphis TN, Louisville KY, dhe pika më gjerë. Sistemi ynë i autostradave po përmirësohet vazhdimisht për të siguruar që autostradat tona të qëndrojnë sa më efikase dhe efektive.

Autostrada 641 e SHBA

Hyrje e kufizuar në 4 korsi

641N është ngjitur me Parkun Industrial Murray-West

Shkon drejt veriut dhe lidhet me:
Distanca në I-69 është 18 milje
Distanca në I-24 është 32 milje

641 Jug në I-40

Ndërtimi me 4 korsi në linjën e shtetit Tenesi po zhvillohet

Distanca në I-40 është 50 milje për shkak të jugut.

Autostrada Amerikane 80 Lindje

Hyrje e kufizuar në 4 korsi

Vrapon për në I-24 afër Cadiz Kentucky

Distanca në I-24 është 35 milje.

Hyrje e drejtpërdrejtë në Nashville TN

Autostrada amerikane 80 Perëndim

Hyrje e kufizuar në 4 korsi

Lidhet me I-69 afër Mayfield, Kentucky

Distanca nga I-69 është 23 milje.

Binarë

Murray dhe Calloway County është shërbyer nga KWT. Vija e shkurtër vrapon për në jug e cila lidhet me CSX afër Bruceton, TN.

Trucking

Murray dhe Calloway County janë të bekuar me një bollëk të jashtëzakonshëm të burimeve të kamionëve. Murray është shtëpia e PTL kamionët me mbi 1400 punonjës që vozisin në të gjithë Amerikën e Veriut. Përveç kësaj, ka dhjetra mundësi të tjera duke filluar nga operatorë të pavarur te firmat kombëtare.

Ajër

Fusha Kyle-Oakley

Shërbimi lokal ofrohet në Kyle-Oakley Field që ndodhet 5.4 milje nga Parku Industrial Murray-West. Kyle-Oakley Field ka një pistë 6,200 ', e treta më e gjatë në Kentucky, si dhe një terminal i ri 24 orë me karburant të përgjithshëm të aviacionit dhe karburant Jet A. Kyle-Oakley është ofruesi kryesor i shërbimit ajror të zonës lokale dhe shërben për shërbime korporatash dhe private për kompani të shumta në rajon.

Aeroporti Rajonal Barkley

E vendosur vetëm jashtë Paducah, Kentucky, Barkley Regional ndodhet 52 milje nga Parku Industrial Murray-West dhe është i lidhur me ndërshtetërore dhe autostradë me hyrje të kufizuar me 4 korsi 641N. Aeroporti ka dy herë fluturime në ditë nga dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Chicago O'Hare përmes United Airlines.

Aeroporti Ndërkombëtar i Nashville

Nashville International ndodhet më pak se 2 orë nga Parku Industrial Murray-West përmes SHBA 80e dhe I-24 Jug. Nashville International (BNA) është një nga Aeroportet Ndërkombëtare me rritjen më të shpejtë në Amerikë, me mbi 16 linja ajrore që përcjellin 520 fluturime mbërritëse dhe nisëse në ditë.
1004 Waldrop Drive, Murray, KY 42071
 270-762-3789     270-752-7521
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
Copyright © Korporata e Zhvillimit Ekonomik Murray-Calloway. Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Kushte të përgjithshme
Dizajnimi i uebit nga EyeSite Creations