Community

Kur njerëzit përmendin Murray, gjëja e parë që zakonisht më vjen ndërmend është Universiteti Shtetëror Murray me famën e tij për të pasur një nga më të mirët programe mes-kryesore të basketbollit në Vend me Kampionate të shumta Konferencash dhe udhëtime në turneun vjetor NCAA. Sidoqoftë, ato komente zakonisht janë vetëm fillimi. Për një komunitet të madhësisë mesatare të zhytur në kodrat e bukura dhe në rrugët ujore piktoreske të West Kentucky, është mjaft e mahnitshme të gjesh njerëz nga e gjithë bota që kanë lidhje dhe përvoja të këndshme, këtu në komunitetin tonë të bukur.

Njerëzit së shpejti tërhiqen të flasin në termat më pozitivë për përvojat e tyre këtu dhe sa do të dëshironin të jetonin këtu. Nuk është një gjë e thjeshtë që i bën Murray dhe Calloway County tërheqës aq shumë sa kombinimi unik i faktorëve që së bashku kontribuojnë në një kuptim të vetë jetës - një kuptim të asaj që është bashkësia në të vërtetë. Sigurisht, nuk dëmton që kemi strehim të përballueshëm ose dy sisteme të shkëlqyera shkollore apo edhe krim vazhdimisht të ulët. E shihni, Murray është lloji i vendit që mund të jetë ai që ne së bashku duam që të jetë. Shtë një vend ku ne ende emocionohemi për lojërat me top të shkollës së mesme, ose Paradën tonë fantastike të Krishtëlindjes, ku fëmijët ende janë shumë të lumtur kur shohin Santa. Ashtë një vend ku ju keni qasje në kujdesin shëndetësor dhe blerjen e shkëlqyeshme lokale ose mund të hipni në makinën tuaj dhe të jeni në atmosferën e gjallë të Qytetit të madh të Nashville ose madje, siç bëjnë shumë prej nesh, të hyjnë në St. Louis për një Lojë Kardinalësh .

Në analizën e fundit, Murray dhe Calloway County është lloji i vendit që ju ndoshta dëshironi të krijoni një familje, të ndërtoni një karrierë, të merrni një arsimim apo edhe të dilni në pension. Theshtë lloji i vendit që dëshiron të jesh. Thjesht ndihet si shtëpi.

1004 Waldrop Drive, Murray, KY 42071
 270-762-3789     270-752-7521
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
Copyright © Korporata e Zhvillimit Ekonomik Murray-Calloway. Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Kushte të përgjithshme
Dizajnimi i uebit nga EyeSite Creations