Кога размислувате за проширување,

Размислете за Мареј

Сместено во срцето на Америка, Мареј, Кентаки е извонредна локација за производство со висока продуктивност, компании со сини чипови и највисок квалитет на живот што може да се замисли.

Избор на страница

Избор на страница

Целосно опслужени места за подготвена подлога со дозволено забрзано градење на располагање.

Достапен имот

Достапен имот

Ние сме специјализирани за висококвалитетни проекти според соодветни даночни предности.

Работна сила

Работна сила

Нашата работна сила има искуство во изработка на метали, пластика, преработка на храна и многу повеќе.

600+ ВЕШТИНИ РАБОТНИЦИ
ДОСТАПНИ. СЕГА

600+ работници достапни со вештини за производство поврзани со преносливи метали.

Најдобро видео

„Имаме нешто навистина посебно и уникатно тука во Мареј - округот Каловеј.

Мареј, Кентаки - Едноставно најдобриот

Мареј е, едноставно, една од најдобрите средни заедници во нацијата и, да, ние се фалиме. Публикации како што се Wall Street Journal се појавија Мареј како совршен пример за рурална заедница со просперитетна економија заснована на производство, образование и здравствена заштита.

Нашиот успех не е случајно. Со силна постојна индустриска база, висока продуктивност, многу низок криминал и број XNUMX јавен училишен систем во Кентаки, ние не прифаќаме ништо помалку од извонредност во секоја фаза од животот во заедницата.

Ако вашата компанија / клиент е селективен, Мареј вреди повеќе од изгледот што поминува. Можете да започнете овде.

  • Државниот универзитет во Мареј
  • Многу низок криминал
  • Одлична болница во локална сопственост
  • Централна локација
  • Постојана база на индустриски сини чипови
  • Индустриски парк од прва класа со извонредна инфраструктура и вишок капацитет
  • Два високо успешни системи на јавни училишта
  • Аеродромот Кајл-Оукли Филд со писта од 6,200 'за корпоративни авиони
  • Извонредна рекреација со езера, голф, паркови и многу повеќе

Централно лоцирана

Мареј, Кентаки се наоѓа скоро прецизно во географскиот центар на истокот на САД, во рок од еден ден возење од 2/3 од населението во САД.

Со два големи автопати кои овозможуваат пристап до Меѓудржавната 69 (18 милји) и Меѓудржавната 24 (40 милји), како и железницата KWT и аеродромот Кајл-Оукли Филд, округот Мареј-Каловеј е место каде што земјиштето, меѓудржавниот пристап и железницата се дојде заедно.

PO Сандаче 1476
926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 270-762-3789     270-752-7521
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од DEVsource