транспорт

Оддалеченост од автопат до избрани пазарни центри


Атланта, ГА: 363 метри
Балтимор, МД: 801 м
Бирмингем, АЛ: 310 метри
Бостон, м-р: 1179 м
Бафало, NYујорк: 762 метри
Шарлот, НЦ: 524 метри
Чикаго, ИЛ: 416 метри
Синсинати, ОХ: 329 метри
Кливленд, ОХ: 575 метри
Колумбос, ОХ: 435 м
Далас, Тексас: 611 метри
Детроит, МИ: 591 м
Хјустон, Тексас: 733 метри
Индијанаполис, ИН: 313м
Acksексонвил, Флорида: 711 метри
Канзас Сити, МО: 461 м
Лексингтон, Кентаки: 267 м
Луисвил, Кентаки: 226 метри
Мемфис, ТН: 156 метри
Минеаполис, МН: 792 метри
Нешвил, ТН: 120 метри
Newу Орлеанс, ЛА: 552 метри
Newујорк, NYујорк: 970 метри
Норфолк, ВА: 815 м
Оклахома Сити, ОК: 627 м
Омаха, НЕ: 651 м
Филаделфија, ПА: 897м
Питсбург, ПА: 616 метри
Сент Луис, МО: 219 м
Вичита, КС: 657м

Автопати


Мареј и округот Каловеј се опслужуваат со систем од автопати со ограничен пристап на 4 ленти, поврзани директно со I-24 и I-69. Овозможува централизиран пристап до Нешвил Т.Н., Сент Луис М.О., Мемфис ТН, Луисвил К.Ј. Нашиот автопатски систем постојано се подобрува за да обезбеди автопатите да останат што е можно поефикасни и ефективни.

Автопат во САД 641

Ограничен пристап до 4 ленти

641N е во непосредна близина на индустрискиот парк Мареј-Вест

Трча долж север и се поврзува со:
Оддалеченост до I-69 е 18 милји
Оддалеченост до I-24 е 32 милји

641 југ до I-40

Во тек е изградба со 4 ленти до државната линија Тенеси

Оддалеченост до I-40 е 50 милји долг југ.

Автопат на САД 80 Исток

Ограничен пристап до 4 ленти

Трча до I-24 во близина на Кадиз Кентаки

Оддалеченост до I-24 е 35 милји.

Директен пристап до Нешвил ТН

Автопат на САД 80 Запад

Ограничен пристап до 4 ленти

Се поврзува со I-69 во близина на Мејфилд, Кентаки

Оддалеченост од I-69 е 23 милји.

Железнички

Округот Мареј и Каловеј се опслужува од KWT. Кратка линија трча на југ што се поврзува со CSX во близина на Брачетон, Т.Н.

Камионирање

Мареј и округот Каловеј се благословени со неверојатно изобилство на извори на камиони. Мареј е дом на PTL камиони со над 1400 вработени кои возат низ Северна Америка. Покрај тоа, постојат десетици други опции кои се движат од независни оператори до национални фирми.

Воздух

Кајл-Оукли поле

Локалните услуги се даваат на полето Кајл-Оукли, лоцирано на 5.4 милји од индустрискиот парк Мареј-Вест. Полето Кајл-Оукли има писта од 6,200 ’, трета најдолга во Кентаки, како и нов 24-часовен терминал со генерално авијациско гориво и гориво Авион А. Кајл-Оукли е најдобриот давател на воздушни услуги во локалното подрачје и служи корпоративни и приватни услуги за бројни компании во регионот.

Регионален аеродром Баркли

Сместено непосредно пред Падука, Кентаки, Баркли Регионал се наоѓа на 52 милји од индустрискиот парк Мареј-Вест и е поврзан со меѓудржавен и автопат со ограничен пристап на 4 ленти 641N. Аеродромот има двапати дневно летови од и од меѓународниот аеродром во Чикаго О Харе преку Јунајтед ерлајнс.

Меѓународен аеродром во Нешвил

Нешвил Интернешнл се наоѓа на помалку од 2 часа од индустрискиот парк Мареј-Вест преку УС 80е и И-24 Југ. Нешвил Интернешнл (БНА) е еден од најбрзо растечките меѓународни аеродроми во Америка, со над 16 авиокомпании пренесувајќи 520 летови кои пристигнуваат и поаѓаат дневно.
926 Северна 16 -та улица, апартман 110
Мареј, KY 42071
 -270 762 3789-     -270 752 7521-
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Авторски права © Корпорација за економски развој Мареј-Каловеј. Сите права се задржани. | Општи услови
Веб дизајн од EyeSite Creations